Maria Daroch–Kujawińska

Maria Daroch–Kujawińska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Prof. Czesława Stańczyka. Laureatka m.in I Nagrody Konkursu Pianistycznego im.Ignacego Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. W 2006 roku otrzymała specjalną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Felixa Mendelssohna w Berlinie. Koncertowała m.in. z orkiestrą Filharmonii w Łodzi, z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku i Kaliszu oraz wykonała partie solowe fortepianu wraz z Idyllwild Arts Festival Orchestra, finałowy koncert w Disney Hall Los Angeles w USA. W 2011 roku jako solistka wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, koncercie na 10 fortepianów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Adama Klocka.

W 2013 roku otrzymała I nagrodę w kategorii duetów wraz z Tomaszem Darochem na XVIII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

Jako kameralistka i solistka występuje w kraju i za granicą, bierze udział w międzynarodowych projektach i kursach muzycznych współpracując z wieloma wybitnymi wykonawcami.

Obecnie pracuje na stanowisku akompaniatora oraz nauczyciela gry na fortpianie w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

made by Kebeth Studio