Hyun-Jung Berger

Hyun-Jung Berger

Niemcy / Korea

Urodzona w Seulu w Korei Południowej, Hyun-Jung Berger studiowała u Hae-Guen Kanga w Seulu oraz u Juliusa Bergera i Thomasa Demengi w Bazylei. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Borisa Pergamenschikova, Heinricha Schiffa i Denesa Zsigmondy'ego.

Karierę pedagogiczną rozpoczęła się w 1991 roku jako asystentka prof. Juliusa Bergera w Saarbrücken College of Music, a później na Uniwersytecie w Moguncji. W 2008 roku rozpoczęła pracę w Leopold Mozart Zentrum na Uniwersytecie w Augsburgu.

Liczne nagrody krajowe i międzynarodowe podkreślają rangę Hyun-Jung Berger jako artystki o wyjątkowym talencie muzycznym. W 1993 roku otrzymała Nagrodę Giesekinga Saarbrücken College of Music oraz nagrodę Międzynarodowej Letniej Akademii Mozarteum w Salzburgu. W 1995 roku zdobyła nagrodę Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Trapani na Sycylii oraz, wraz ze swoim partnerem w duecie José Gallardo, International Press Award.

W swojej karierze Hyun-Jung Berger jako solistka występowała z Seoul Philharmonic Orchestra, Korean Symphony Orchestra, Korean Chamber Orchestra, Suwon Philharmonic Orchestra, Lucerne Festival Strings, Basel Symphony Orchestra, Berneńska Akademia Filharmoniczna, Kremerata Baltica i Orkiestra Kameralna Niemiec Południowo-Zachodnich.

Występowała z recitalami duetowymi i kameralnymi w Izraelu i USA, a także na Festiwalu Muzyki Kameralnej Lockenhaus, Festiwalu Asiago, Festiwalu Muzycznym w Rheingau, Festiwalu Muzycznym Eckelshausen i Festiwalu Wiolonczelowym Kronberg. W 2015 roku dokonała europejskiej premiery utworu Sofii Gubaidulinas „Dwie ścieżki” na dwie wiolonczele i orkiestrę na Beethovenfest Bonn w Niemczech.

Od 2016 roku Hyun-Jung Berger prowadzi własne zajęcia w Leopold Mozart Zentrum na Uniwersytecie w Augsburgu oraz w Kalaidos Musikhochschule w Szwajcarii. Wraz z mężem, Juliusem Bergerem, Hyun-Jung Berger nagrała kilka płyt CD, które są uznawane za istotne nagrania przez międzynarodowe czasopisma.

Jako dyrektor artystyczny Asiago Festival Korea, Hyun-Jung Berger nawiązuje kontakty między Europą a swoim ojczystym krajem.

made by Kebeth Studio