Maria Daroch–Kujawińska

Maria Daroch–Kujawińska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu Prof.Czesława Stańczyka. Laureatka m.in. I nagrody Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

W 2006 roku otrzymała specjalną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. F. Mendelssohna w Berlinie w Niemczech w kategorii "Duet wiolonczela z fortepianem" wraz z bratem Tomaszem Darochem. Jako solistka i kameralistka występuje w kraju i za granicą. Bierze udział w prestiżowych międzynarodowych festiwalach.

Koncertowała m.in. z orkiestrą Filharmonii w Łodzi, z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku i Kaliszu oraz wykonała solowe partie fortepianu wraz Idyllwild Arts Festival Symphony Orchestra – Finałowy koncert w Disney Hall Los Angeles w USA. W 2011 roku jako solistka wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym koncercie na 10 fortepianów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Adama Klocka.

W 2013 r. zdobywczyni I nagrody w kategorii duetów, którą zdobyła wraz z bratem Tomaszem na XVIII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi.

Jako solistka, kameralistka i akompaniator bierze czynny udział w międzynarodowych projektach i kursach muzycznych współpracując z wieloma wybitnymi wykonawcami. Obecnie pracuje na stanowisku akompaniatora w Akademii Muzycznej oraz w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

made by Kebeth Studio